Π P O Σ K Λ H Σ H

Την Τετάρτη, 25-9- 2024 και ώρα 09:30 θα συνεδριάσει η Συνέλευση του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Α.Π.Θ. H συνεδρίαση θα γίνει με τηλεδιάσκεψη e-presence, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 44 του Ν. 4957/2022 (ΦΕΚ 141/τ. Α ́/21-7-2022).

ΘEMATA HMEPHΣIAΣ ΔIATAΞHΣ

1. Ενημέρωση για θέματα Συγκλήτου, Κοσμητείας και Λειτουργίας Τμήματος
2. Συγκρότηση εκλεκτορικού σώματος για την πλήρωση μίας θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του καθηγητή α ́ βαθμίδας του ΤΕΤΚ με γνωστικό αντικείμενο: Στατική και Δυναμική των Κατασκευών και Αντισεισμικές Εφαρμογές.
3. Συγκρότηση εκλεκτορικού σώματος για την πλήρωση μίας θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του επίκουρου καθηγητή του ΤΕΤΚ με γνωστικό αντικείμενο: Αντοχή των υλικών και δομικών στοιχείων.
4. Συγκρότηση εκλεκτορικού σώματος για την πλήρωση μίας θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του αναπληρωτή καθηγητή του ΤΕΤΚ με γνωστικό αντικείμενο: Αντοχή των υλικών και δομικών στοιχείων.
5. Συγκρότηση εκλεκτορικού σώματος για την πλήρωση μίας θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του επίκουρου καθηγητή του ΤΥΤΠ με γνωστικό αντικείμενο: Τεχνική Υδρολογία για Σχεδιασμό και Λειτουργία Υδραυλικών Έργων.
6. Έγκριση εγγραφής των εισαγομένων στην τριτοβάθμια εκπαίδευση με την ειδική κατηγορία ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις, ακαδημαϊκού έτους 2024-2025.
7. Αναθέσεις διδασκαλίας ακαδημαϊκού έτους 2024-2025.
8. Ωρολόγιο πρόγραμμα διδασκαλίας χειμερινού εξαμήνου ακαδημαϊκού έτους 2024-2025.
9. Απόκτηση ακαδημαϊκής διδακτικής εμπειρίας σε νέους επιστήμονες κατόχους διδακτορικού στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης στο χειμερινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2024-2025.
10. Αίτηση για εκπόνηση μεταδιδακτορικής έρευνας της κ. Α. Τζιούτζιου.
11. Πρόσκληση «Διεθνοποίηση των εκπαιδευτικών υπηρεσιών των ΑΕΙ».
12. Αιτήσεις μελών ΔΕΠ/ΕΔΙΠ/ΕΕΠ/ΕΤΕΠ.
13. Αιτήσεις – Ανακοινώσεις - Προτάσεις.
14. Αιτήσεις – Ανακοινώσεις - Προτάσεις Π.Μ.Σ.
15. Φοιτητικά ζητήματα.

Η πρόεδρος