Το Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης, διοργανώνει κατά το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025 Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Π.Μ.Σ.) μονοετούς διάρκειας στα γνωστικά αντικείμενα
"Υδραυλική Μηχανική και Περιβάλλον" και "Διαχείριση Υδρομετεωρολογικών Καταστροφών".

Περισσότερες πληφορορίες στα αρχεία.

Προκήρυξη-ΠΜΣ-ΥΔΡΑΥ.pdf

Αίτηση-2024-2025-2.pdf

Προκήρυξη-ΠΜΣ-ΔΙΑΧΕ.pdf

Αιτηση-υποψ_τας-ΠΜΣ.doc

Το Τμήμα Γεωλογίας και Γεωπεριβάλλοντος του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ), προκηρύσσει 50 θέσεις Μεταπτυχιακών Φοιτητών για το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025, βάσει του Ν.4957/2022, στο Ξενόγλωσσο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΞΠΜΣ) «GeographicInformationSystems».

Το Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών "Προστασία, Συντήρηση και Αποκατάσταση Μνημείων Πολιτισμού" του Α.Π.Θ., σε συνεργασία με την Εφορεία Αρχαιοτήτων Σερρών και το Δήμο Σερρών και με την ευγενική χορηγία της ΔΑΛΚΑΦΟΥΚΗ OIKOS, διοργανώνει και σας προσκαλεί να παρευρεθείτε  στην ημερίδα και έκθεση μεταπτυχιακών εργασιών στο πλαίσιο του Εργαστηρίου Διεπιστημονικής Συνεργασίας με θέμα:

"Έρευνα και προτάσεις αποκατάστασης - επανάχρησης σε Μνημεία των Σερρών"

Σειρά Διαλέξεων Κύκλου 2022-2024 σε συνδιοργάνωση με την ΕΛΛΕΤ - Παράρτημα Θεσσαλονίκης
12η Διάλεξη
Τετάρτη 22-05-2024 / 19:00 / αμφιθέατρο ΔΠΜΣ